Galerie fotografií

 

Pár (desítek) fotografií, které vznikaly v různé době na mnoha – někdy neobvyklých –místech. Vypovídají tak nejen o nich, ale asi i o tom, kdo fotografie (a proč vůbec) vytvořil. Prezentované fotografie jsou pouze náhodným výběrem; jako každý, kdo rád fotografuje, jich máme mnohem víc. Jestliže se Vám líbí, napište – některé jsme schopni za symbolickou cenu i půjčit.

Aktuální celkový počet fotografií: 288 v 11 kategoriích

Zde jsou všechny kategorie, u každé jsou zobrazeny čtyři náhodné fotografie.

Kamarádi, přátelé a blízcí

Nedovedu odhadnout, s kolika lidmi se člověk v životě setká, ale určitě na to nějaká statistika bude existovat. Zde je pár těch, s nimiž setkání bylo nezapomenutelné.

Otevřít tuto kategorii »

 

Z cest: THAJSKO

Téměř na rok přesně po cestě do Irska se stalo naším cílem Thajské království. Nádherná země s hodnými a vlídnými lidmi, pár stupňů nad rovníkem (oceníte zejména při odletu v půli března), obklopená mořem. Nás čekaly ostrovy Koh Samui, Koh Tao, džungle na Khao Soku a Bangkok. Více snad napoví fotografie.

Otevřít tuto kategorii »

 

Z cest: IRSKO

Irsko – zelená země, whiskey, hudba, lidé „našeho“ temperamentu. Tak nějak jsem si představoval Irsko, když jsem do něj koncem března odlétal. A nezklamalo – poskytlo navíc nádhernou přírodu, Aranské ostrovy a úctu k historii tohoto ostrova.

Otevřít tuto kategorii »

 

Z cest: BELGIE – Brusel

Do Belgie – konkrétně do Bruselu – jsem se vydal v souvislosti s potřebou získat pár fotografií, jež budou doprovázet publikaci o Evropských společenstvích.

Otevřít tuto kategorii »

 

Z cest: CHORVATSKO 2005

Dvě nádherné dovolené na plachetnici (2005 a 2007) s dobrými kamarády jsou nezapomenutelné.

Otevřít tuto kategorii »

 

Fotografie: LIDÉ

Směs různých fotografií osob, někdy osobností a někdy obyčejných lidí, u nichž stálo za to zmáčknout spoušť fotoaparátu.

Otevřít tuto kategorii »

 

Fotografie: PRO REKLAMU

Některé z prezentovaných fotografií nebudou zobrazeny ve zcela korektní barevnosti. Je to proto, že byly převedeny (pro ofsetový tisk) do barevného prostoru CMYK a nechtělo se mi je převádět zpět do RGB. Díky za pochopení.

Otevřít tuto kategorii »

 

Z cest: KANADA

Do Kanady jsem vycestoval na jednání s firmou EVANS v Calgary, jež dodávala zařízení pro řídící pracoviště MERO ČR a.s. Přesto se našlo pár chvil, kdy bylo možné obdivovat krásy míst a měst provincie Alberta.

Otevřít tuto kategorii »

 

Z cest: CHORVATSKO 2007

O dva roky později jsme se do Chorvatska vypravili znovu, tentokrát letadlem, s mírně obměněnou posádkou a na dvoutýdenní plavbu, neboť týden na moři nám připadl jako příliš krátký. Vše se povedlo, až na to nejdůležitější: zklamal nás přístup charterové kanceláře, od níž jsme si pronajali loď (neskutečné problémy!) a také chování Chorvatů se za ty dva roky podstatně změnilo.

Otevřít tuto kategorii »

 

Z cest: RUMUNSKO, Delta Dunaje, 2009

Na základě pozvání jednoho ze zákazníků jsem mohl pobýt několik dnů (cca týden) v nádherné deltě Dunaje v Rumunsku. Rybářský ráj, úžasná příroda a velmi vstřícní hostitelé jsou mé klíčové dojmy z této cesty.

Otevřít tuto kategorii »

 

Otevřít tuto kategorii »